TELEFON

785 580 011

EMAIL

energiapartner24@gmail.com

UL. NAFTOWA 2B

65-705 Zielona Góra

TELEFON

785 580 011

EMAIL

energiapartner24@gmail.com

UL. ZIMNA 4

65-707 Zielona Góra

BLOG

Klimatyzacja to skuteczny sposób na utrzymanie optymalnej temperatury w pomieszczeniach podczas upalnych dni. Z tego powodu urządzenia klimatyzacyjne są częstym elementem wyposażenia biur, sklepów, hal produkcyjnych, lokali gastronomicznych i innych obiektów użyteczności publicznej. Na ich montaż decyduje się również coraz większa liczba właścicieli mieszkań i domów jednorodzinnych. Jakie zatem korzyści daje posiadanie klimatyzacji?

Komfort termiczny we wnętrzu

Głównym zadaniem urządzeń klimatyzacyjnych jest obniżanie temperatury w pomieszczeniu do pożądanej wartości, optymalnej do efektywnego funkcjonowania ludzkiego organizmu. Jest to szczególnie ważne w zakładach pracy, gdzie od pracowników oczekuje się wysokiego poziomu efektywności, ale nie tylko. Komfort termiczny potrzebny jest także do wypoczynku po pracy. Co jednak najważniejsze, właściwa temperatura ma duże znaczenie dla naszego zdrowia. Dotyczy to zwłaszcza osób zmagających się z chorobami układu oddechowego i schorzeniami kardiologicznymi, dla których dłuższe przebywanie w silnie nagrzanych pomieszczeniach może być niebezpieczne.

Nie tylko chłodzenie

Oprócz funkcji wychładzania klimatyzator daje również możliwość podwyższania temperatury we wnętrzu. Opcja ta jest szczególnie użyteczna w okresach przejściowych, kiedy nie został jeszcze uruchomiony główny system ogrzewania. Niektóre modele klimatyzatorów zostały wyposażone w specjalne filtry, dzięki którym urządzenie pełni także rolę oczyszczacza i jonizatora powietrza, jak również reguluje stopień jego wilgotności.

Montaż klimatyzacji

Jako że instalacja urządzeń klimatyzacyjnych wymaga fachowej wiedzy i specjalistycznych narzędzi monterskich, zadanie to najlepiej zlecić firmie od której zakupiliśmy klimatyzatory. Dzięki temu zyskamy gwarancję na sprzęt, w czasie której przysługiwać nam będzie bezpłatny serwis. Dla osób z terenu województwa lubuskiego zainteresowanych rozwiązaniem, jakim jest klimatyzacja Zielona Góra stwarza duże możliwości wyboru najkorzystniejszej oferty spośród wielu propozycji ze strony lokalnych firm działających w tej branży.

OFERTA WENTYLACJI – SPRAWDŹ

OFERTA CHŁODNICTWA – SPRAWDŹ

Facebook