TELEFON

785 580 011

EMAIL

energiapartner24@gmail.com

UL. NAFTOWA 2B

65-705 Zielona Góra

TELEFON

785 580 011

EMAIL

energiapartner24@gmail.com

UL. ZIMNA 4

65-707 Zielona Góra

Chłodnictwo Zielona Góra

Nasza firma od wielu lat specjalizuje się w chłodnictwie. Dziedzina ta zajmuje się odprowadzaniem energii cieplnej ze środowiska chłodzonego. Ma to na celu utrzymanie wewnątrz tego środowiska temperatury niższej niż w otoczeniu zewnętrznym. Chłodzenie odbywa się przy pomocy odpowiednich systemów i urządzeń. Firma świadcząca usługi w zakresie chłodnictwa Zielona Góra zajmuje się wyposażeniem sieci sklepów i centrów handlowych w nowoczesne rozwiązania chłodnicze. Firma zaopatruje klientów w komory i meble chłodnicze i mroźnicze, a także w sprężarki i agregaty. Oferuje swoim klientom również ekologiczne instalacje chłodnicze, które funkcjonują w oparciu o dwutlenek węgla.

 

Meble mające zastosowanie w chłodnictwie

Specjalne meble chłodnicze stanowią obowiązkowe wyposażenie miejsc handlowych. W gastronomii często korzysta się z lad chłodniczych, które umożliwiają eksponowanie sprzedawanych produktów żywnościowych (deserów, ciast, tortów, lodów, produktów garmażeryjnych i mlecznych). Lady chłodnicze posiadają wmontowany agregat wewnętrzny. Nie każda lada wyposażona jest w taki agregat, niektóre z nich chłodzone są przez urządzenie zewnętrzne.

Poza ladami, oferujemy naszym klientom również regały i szafy chłodnicze. Stanowią one praktyczne meble chłodnicze, które są bardzo pomocne w zabezpieczaniu szybko psujących się produktów spożywczych, których termin przydatności jest krótki. Utrzymywane w niskiej temperaturze mogą być przeznaczone do spożycia w dłuższym okresie czasu. Sklepy i punkty sprzedaży z nietrwałymi produktami spożywczymi korzystają z szaf i regałów chłodniczych. Umożliwiają one eksponowanie towaru, posiadają wewnętrzne półki. Podobnie jak w przypadku lad, szafy i regały chłodnicze mogą posiadać wbudowany agregat wewnętrzny albo zasilane są przez urządzenie zewnętrzne do chłodzenia.

Prawie każdy sklep wyposażony jest w zamrażarki do mrożenia żywności. Mogą być one szufladowe, które otwiera się od frontu, a następnie wysuwa pojemniki. Zamrażarki mogą być również skrzyniowe – otwierane od góry. Takie zamrażarki zaopatrzone są w pokrywę ze stali nierdzewnej albo pokryte są pokrywą ze szkła.

 

Komory chłodnicze i mroźnicze oraz inne urządzenia  

Firma specjalizująca się w chłodnictwie Zielona Góra zajmuje się montażem komór chłodniczych i mroźniczych. Podobnie jak lady, szafy i regały spełniają one niezbędne wymogi do przechowywania żywności o krótkim czasie przydatności do spożycia.

W prawidłowym funkcjonowaniu wszystkich mebli chłodniczych szczególną rolę odgrywają agregaty i sprężarki oraz szeroko rozumiana automatyka. Firma specjalizuje się w dostarczaniu tych urządzeń, doradztwem i montażem. W tym zakresie współpracuje z markowymi producentami innowacyjnych rozwiązań chłodniczych.

Facebook